O firmie

Od niemal 30 lat Focus Stones łączy rzemieślniczą tradycję kamieniarską i futurystyczną wizję. Korzystając z wiedzy zgromadzonej przez pokolenia specjalistów, sięga jednocześnie po nowoczesne rozwiązania, dając w ten sposób nowe życie ginącemu zawodowi. Doświadczenia zdobyte przez właściciela marki w międzynarodowym środowisku sprawiły, że to właśnie Focus Stones stało się motorem zmiany na polskim rynku, mocno oddziałując na środowisko zawodowe.

U podstaw działalności firmy stoi pasja: fascynacja naturą i energią drzemiącą w pochodzących z niej materiałach. Wieloletnie doświadczenie, zaangażowany zespół wysokiej klasy specjalistów i nowatorskie podejście do surowca i jego obróbki sprawiają, że Focus Stones wyprzedza trendy technologiczne i konsumenckie, bezustannie podejmując nowe wyzwania i realizując projekty odpowiadające wizji Klienta.

Dariusz Duda, założyciel i CEO Focus Stones, jest polskim reprezentantem Związku Kamieniarskiego na scenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma liczne wystąpienia na konferencjach, wykłady i szkolenia. To właśnie jemu branża zawdzięcza wprowadzenie do krajowej oferty spieków kwarcowych. Dzięki trafnemu rozpoznaniu tendencji polski rynek stał się unikatowy w globalnej perspektywie – tylko w Polsce produkcją i obróbką wielkoformatowych płyt ceramicznych zajmuje się branża kamieniarska, czerpiąc z tego ogromne korzyści.

Co nas wyróżnia?

Focus Stones wyróżnia się na konkurencyjnym rynku bogatą ofertą obejmującą kompleksowe usługi i zastosowanie nowoczesnych technologii. Naszą specjalnością jest innowacyjne łączenie systemów oświetlenia z kamiennym surowcem, czego wynikiem jest niewidoczne źródło światła przy maksymalnej redukcji grubości blatów. Zaawansowane rozwiązania z zakresu elektryki, cięcie precyzyjne i polerowanie gwarantują unikatowy efekt.

Łączenie różnych materiałów przez podwykonawcę specjalizującego się w kamieniarstwie jest rozwiązaniem niestandardowym i oferowanym przez nielicznych – zarówno na rodzimym jak i międzynarodowym rynku. Dla Focus Stones to jednak dopiero początek: plany firmy na przyszłość obejmują rozwój w kierunku łączenia kamienia z metalem i drewnem.

Focus Stones zawdzięcza pozycję lidera na polskim rynku nie tylko innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, ale także przekraczaniem granic branży. Chętnie angażujemy się w projekty artystyczne, inicjujemy współprace z artystami i tworzymy na ich potrzeby obiekty oraz instalacje, testując tym samym swoje możliwości i poszerzając ich zakres.

FOCUS Dariusz Duda
Trakt Brzeski 86A,
05-070 Sulejówek
+48 22 401 04 40

© 2021 COPYRIGHT MIGAN