Laminam

Sprzedaż slabów z marmuru, granitu...

Prowadzimy import kamienia w slabach ( płytach ) do dalszej obróbki , płyty takie przypływają do nas kontenerami bądź ciężarówkami w zależności od kraju pochodzenia.

Oferujemy Państwu do dyspozycji bardzo szeroką gamę kamienia naturalnego od marmuru, granitu, wapienia po spieki kwarcowe, większość tych materiałów jesteśmy w stanie dostarczyć w bardzo konkurencyjnych cenach.

Posiadamy własne stany magazynowe z ok 200 kolorami  które znajdują się u nas na placu  Trakt Brzeski 86a, 05-070 Sulejówek i jednocześnie w każdym miesiącu przyjeżdżają TIR-y pełne kamienia i spieków kwarcowych.

Nasza ofertę kierujemy do firm kamieniarskich jak również do klienta indywidualnego który może zaopatrzyć swojego kamieniarza w wybrany kamień.

Nasze ponad 20-letnie doświadczenie w imporcie kamienia pozwala nam twierdzić ,że jesteśmy ekspertami w pozyskaniu surowca, nasi pracownicy zatwierdzają każdą dostawę w kopalniach i nadzorują proces cięcia bloków na slaby.

Bardzo często trafiają do nas klienci tylko z próbką kamienia ze zmienioną nazwą marmuru mimo to błyskawicznie odpowiemy Państwu jaki to kraj pochodzenia , kopalnia , najlepszy producent  płyt znajdujący się blisko kopalni gdzie transporty nie wygenerują dodatkowych kosztów. 

Musicie Państwo wiedzieć ,że proces zakupu kamienia jest dosyć skomplikowany i niesie za sobą bardzo duże ryzyko otrzymania produktu innego niż oczekiwaliście, jest to związane z wieloma czynnikami na linii próbka a producent kamienia.

Przykładowe zagadnienia jakie mogą wystąpić:

1. Kamień naturalny

jako produkt  w trakcie wydobycia poszczególnych warstw zmienia odcienie , użylenie i może różnić się w małym zakresie od próbki w zależności od czasu w jakim wycięto próbkę.

2. Produkcja płyt z kamienia

odbywa w  skomplikowanym procesie cięcia kamienia poprzez żywicowanie i końcowy  poler i tutaj często się zdarza, że klienci otrzymują kamień niezbyt dobrze wypolerowany z widocznymi mikropęknięciami bądź ubytkami. Otrzymanie dobrej jakości wyprodukowanego kamienia wymaga bardzo nowoczesnych linii technologicznych a bardzo mało firm je posiada i należy kupować kamień tylko i wyłącznie u renomowanych producentów aby zapewnić jakość produktu. Nasza firma kooperuje tylko z najlepszymi dostawcami i producentami płyt ( slabów ) dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość dostarczanych materiałów.

3. Kupowanie kamienia po nazwie!!!

To zagadnienie jest często powodem rozczarowania wielu klientów gdyż sama nazwa to dopiero początek i jakość otrzymanego produktu jest związana z selekcją i klasą wyboru marmuru czy granitu. Np. Crema marfil ma ok. 6 klas na które dzieli się ten kamień i dostawca musi wiedzieć czego Państwo oczekują mając na uwadze kolor, użylenia, twardość.

4. Wybór odpowiedniej wielkości płyt kamiennych.

Każdy projekt można wykonać ekonomicznie mając na uwadze generowanie odpadów za które Państwo płacą. Jesteśmy w stanie dopasować bloki tak by odpadowość była jak najmniejsza w relacji do założonego projektu.

5. Dobór odpowiedniej obróbki

do założonego projektu. Surowiec pozyskiwany z bloków można wykończyć na szereg sposobów od szlifu , poleru poprzez szczotkowanie , płomieniowanie. Każda z tych obróbek powoduje że kamień wygląda inaczej różni się nie tylko odcieniem ale także chropowatością , nasiąkliwością i nie wszystkie obróbki można stosować wszędzie a niektóre niosą za sobą trudności w eksploatacji materiału w trakcie użytkowania.

6. Dobór bloków

o tych samych odcieniach. To zagadnienie dotyczy projektów powyżej 250-300 m2 gdyż tyle materiału w grubości     2cm można wyprodukować z jednego bloku i dobranie bloków na projekty większe jest bardzo trudne. Magazynowanie bloków nie koniecznie znajduje się w kopalniach, w wielu przypadkach materiał przewieziony jest w miejsce gdzie odbywa się cięcie kamienia i rzadko bywa tak że mamy te same odcienie materiału. Dla projektów większych należy dokonać wyboru w kopalni i przetransportować je dalej do miejsca obróbki, ten proces należy nadzorować osobiście co wykonujemy na co dzień. W Polsce praktycznie nie istnieją stany magazynowe w takich ilościach i proces ten odbywa się w różnych zakątkach świata w zależności od pochodzenia materiału.

Drodzy klienci zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszej firmy, zapewnimy Pańswu profesjonalną i rzetelną obsługę i dostarczeniu pod drzwi wybranego kamienia.

 

.