Laminam

Alabaster

Alabaster to najszlachetniejszy z minerałów wykorzystywany od tysiącleci w dekorowaniu wnętrz, znany dobrze od czasów starożytnego Egiptu. Wierzy się, że ma siłę przyciągania rzeczy do właścicieli w zależności czego się w życiu potrzebuje. Wprowadza harmonię i równowagę w organizmie, zapobiega wybuchom emocji i złości. Symbolizuje czystość wiec oczyszcza i daje poczucie spokoju i wyciszenia. Jest to minerał ochronny, chroni właściciela i jego rodzinę, pomaga w usunięciu strachu i wszystkich negatywnych emocji.
Alabaster jest skałą, którą możemy znaleźć w naturze niezwykle rzadko. Pokłady tego kamienia najczęściej zawierają małe bryły i wydobycie dużych bloków jest bardzo sporadyczne. Alabaster występuje głównie w kolorach mleczno-białych z przebarwieniami żółtawo-brązowymi. Alabaster jako jeden z nielicznych kamieni naturalnych przepuszcza światło, co pozwala uzyskać niesamowitą grę kolorów.
Zastosowanie kolorowego oświetlenia LED z możliwością zmiany kolorów w różnych konfiguracjach otwiera nowe spojrzenie na wykonanie niepowtarzalnych projektów. Opracowana przez naszą firmę unikatowa technologia cienkich paneli świetlnych sterowanych pilotem, w połączeniu z alabastrem daje możliwość podświetlenia w różnych barwach wszelkich elementów od podłogi poprzez ściany do sufitu.

Zapraszamy do naszego Showroomu

Zapytaj o cenę  +48 601 251 588 lub biuro@focus-stones.pl

Focus-Stones jest firmą rodzinną i jedyną w Polsce zajmującą się obróbką Alabastru. 25 lat zajmujemy się doskonaleniem rzemiosła kamieniarskiego, którego efektem jest unikatowa kolekcja produktów z Alabastru. Naszą misją jest łączenie tego szlachetnego kamienia ze współczesnymi elementami wykończenia wnętrz: metaloplastyka, stolarstwo, oświetlenie. Ogromne doświadczenie i zespół zaangażowanych ludzi pozwala tworzyć i wykonywać najbardziej indywidualne realizacje. Wśród naszych produktów można znaleźć: lady recepcyjne, bary, panele ścienne, lampy wiszące, oświetlenie dekoracyjne… wszystkie wyprodukowane z Alabastru najlepszej jakości. Unikatowe właściwości tej szlachetnej skały znajdują uznanie wśród najbardziej wymagających klientów na całym świecie, zdobią wnętrza hotelowe, restauracyjne, muzealne. Klienci indywidualni coraz bardziej doceniają piękno i własności energetyczne zaklęte w Alabastrze.

Katalog.