Import kamienia naturalnego.
Oferta hurtowa sprzedaży płyt.

Zapytaj o cenę  +48 601 251 588

Focus Stones specjalizuje się w imporcie wysokiej klasy kamieni egzotycznych z całego świata, zapewniając sobie tym samym nie tylko dostęp do najwyższej klasy surowców, ale i pełną kontrolę nad procesem ich pozyskiwania – od wyboru konkretnego kamienia i kopalni poprzez wstępną obróbkę aż do niezawodnego i bezpiecznego transportu.

Oferta firmy skierowana jest zarówno do klienta indywidualnego jak i korporacyjnego oraz biznesowego. Współpracujemy z architektami, projektantami wnętrz, prywatnymi właścicielami rezydencji i apartamentów oraz lokalnymi i międzynarodowymi firmami.  

Współpracując bezpośrednio z jednostkami zajmującymi się wydobyciem i wstępną obróbką kamienia, mamy kontrolę nad całym procesem realizacji zamówienia. Po przeanalizowaniu parametrów fizycznych, chemicznych i kolorystycznych danego surowca za pośrednictwem naszych pracowników i partnerów wybieramy najbardziej efektowne bloki kamienne, które następnie po pocięciu w slaby są transportowane do naszego magazynu (lub magazynów naszych klientów) z najbardziej oddalonych zakątków świata. Oprócz stałej oferty hurtowej umożliwiamy także sprowadzenie wybranych surowców na specjalne zamówienie naszych klientów. Wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza teoretyczna pozwalają nam wskazać odpowiednie rozwiązania i dobrać odpowiedni do danego projektu rodzaj skały.

 

Dzięki rozległej sieci kontaktów i wypracowanym relacjom biznesowym jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższą jakość oferowanych materiałów, szybką realizację zamówienia i konkurencyjne ceny. Cały proces selekcji, transportu oraz ewentualnej obróbki i montażu objęty jest gwarancją Focus Stones. Dzięki temu nasi klienci mogą ze spokojem powierzyć nam realizację zlecenia, mając pewność, że czuwamy nad jego przebiegiem od samego początku aż do końca, dopełniając po drodze wszystkich niezbędnych formalności. 

Trzon naszej działalności jako hurtownika na rynku kamieniarskim stanowią rozmaite odmiany marmuru i granitu. Na lokalnym rynku wyróżnia nas przede wszystkim bogaty wybór surowców premium, ze szczególnym uwzględnieniem kamieni przepuszczających światło. W skład naszej oferty wchodzą płytki kamienne we wszystkich formatach, duże płyty o grubości 2 i 3 c m, elementy cięte na wymiar pod dany projekt oraz wykończenia powierzchni. Naszym klientom gwarantujemy kompleksowe doradztwo i udzielamy wskazówek związanych z montażem elementów budowlanych. Kamienie znajdujące się w naszej ofercie hurtowej pozyskujemy m.in. z Iranu, Hiszpanii, Włoch, Brazylii i Portugalii.  

IRAN

W branży kamieniarskiej Iran znany jest przede wszystkim z największej na świecie różnorodności złóż kamieni naturalnych. To właśnie dlatego pracownicy Focus Stones osobiście sprawują pieczę nad procesem produkcji w tym kraju, dokonując codziennych kontroli jakości. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoferować Państwu usługę cięcia na miarę, wybierając na miejscu najwyższej jakości bloki i dokonując wstępnej obróbki przed transportem do Polski.

W Iranie znajdują się największe złoża trawertynu w szerokiej palecie odcieni – od mlecznej bieli poprzez szarości, czerwienie aż do głębokiego brązu. Kraj ten posiada także najbogatsze na świecie złoża białego, niebieskiego i wielokolorowego onyksu oraz złoża granitu. 

Brazylia

Znaczącą międzynarodowo siłą pod względem wydobycia i obróbki kamienia naturalnego pozostaje Brazylia. W wyniku znacznych inwestycji rozwinęła się tam duża grupa wyspecjalizowanych zakładów kamieniarskich, wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne o zaawansowanej technologii, czego efektem jest bogata selekcja wyrobów gotowych.

Jako jeden z najbardziej zróżnicowanych geologicznie krajów na świecie Brazylia zajmuje się wydobyciem prawie wszystkich rodzajów kamieni wykorzystywanych w budownictwie i architekturze wnętrz: na cały świat eksportowane są stamtąd m.in. wysokiej jakości granity, marmury, łupki i wapienie. Szczególnie cenione są kamienie wielobarwne i te o niebieskim zabarwieniu.

Granity i Kwarce naturalne pochodzące ze złóż brazylijskich: Azul Bahia, Cosmic Gold, Metalicus, Fusion, Azure, Red Bamboo, Verde eucalipto, Matrix, Macaubas Fantasy, Casablanca, Allure, Aleksandrite ...

Hiszpania 

Największą popularnością w Hiszpanii cieszą się wysokiej jakości skały granitowe w licznych odmianach oraz niepowtarzalne marmury. Bogate zasoby naturalne Hiszpanii przyczyniły się do powstania i rozwoju zakładów wydobywczych oraz produkcyjnych korzystających z nowoczesnych technologii i wyposażonych w zaawansowane urządzenia.

Granity: Azul Noche, Villa Real, Azul Platino, Rosa Porrino, Blanco Alba, Negro Angola, Antique Brown oraz inne. 

 Marmury: Crema Marfil, Emperador, Nero Marquina, Rosso Alicante oraz inne.

Włochy 

Słoneczna Italia pozostaje jednym z najstarszych producentów marmuru w Europie: mieszkańcy obecnych Włoch od tysięcy lat wykorzystują ten i inne surowce kamienne do budowania i wykańczania znanych na całym świecie obiektów.

Jeszcze 20 lat temu Włochy specjalizowały się w obróbce i eksporcie wysokiej klasy marmurów i granitów z całego świata – stamtąd trafiały one między innymi na rynek polski. W ostatnich latach ta sytuacja uległa drastycznej zmianie – rozwój bezpośredniego importu surowców z kopalń na całym świecie sprawił, że obecność pośrednika nie jest już niezbędna. W dalszym ciągu sprowadzamy jednak z Włoch kamienie, które wydobywane są właśnie tam. Największą popularnością cieszy się rzecz jasna wspaniały antyczny marmur, ale także i trawertyn.

Marmury i Trawertyny: Arabescato, Calacatta, Bianco Carrara, Botticino, Brecia Sarda, Portoro, Navona, Classico, Noce.

Portugalia

Portugalia słynie z bardzo bogatych złóż wapienia występującego w licznych kolorach. Znajdują się tutaj także obfite złoża marmuru w odcieniach mlecznej bieli, beżu i szarości.

blat granitowy kuchenny z granitu kamienia marmurowy marmuru łazienkowy, producent blatów elementów naturalnego wyrobów, blaty granitowe kuchenne marmurowe do kuchni, podłoga granitowa marmurowa, podświetlane podłogi łazienkowe, hurtownia, schody zewnętrzne, import, nowoczesna łazienka, podświetlany kamień onyx, serwis, fronty, cięcie wodą, kuchnia efekt, marmur w łazience, łazienki, brazylijski kwarcyt, brazylijska patagonia, brazylijskie crystallo, polerowanie, wyspa, posadzka kamienna, elewacja

Copyright © 2023 Focus Stones | Projekt i wykonanie MIGAN
Polish English