Laminam

Granit

Zapytaj o cenę  +48 601 251 588 lub biuro@focus-stones.pl

Granit powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia w głębokich warstwach ziemi, przez co jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych odpornych na zużycie.
Kamień ten używany jest często jako materiał do blatów kuchennych, jak i do stosowania na podłogach w miejscach bardzo uczęszczanych.
Jest zaliczany do grupy skał magmowych głębinowych, która zastyga pod powierzchnią ziemi, bardzo wolno krystalizując swoje składniki, czyli minerały w postaci różnych kryształów. Najważniejszym składnikiem granitu jest ciemna mika, jasno-biało-szary kwarc i różowy bądź żółto-szary skalen. Mika należy do minerałów miękkich, występującym w postaci blaszek, kwarc to z kolei bardzo twardy minerał, zaś skalen średnio twardy. Granit przybiera różne kolory, zaś jego faktura jest ściśle uzależniona od wielkości ziaren. W Polsce granit spotykamy przeważnie o barwie szarej, a małe ilości granitu o kolorze jasno-brązowym. Czasem występuje granit czerwony (przeważnie jest importowany do Polski).
Na rynku od wielu lat działamy jako hurtownia granitu, który jest zwartym, twardym kamieniem, odpornym na zarysowania, kwasy i ciepło. Import granitu nie jest nam obcy, ponieważ staramy się zawsze pozyskać najlepszy materiał nawet z najdalszych zakątków świata, gdyż jako producent wyrobów z granitu bazujemy na produktach najlepszej jakości.
Inne cechy charakterystyczne to bardzo szeroki zakres kolorów i struktur powierzchni do wyboru zarówno w slabach, jak i gotowych wyrobach typu płytki.
Cechą charakterystyczną granitu jest też wysoka odporność na zabrudzenia, spójny charakter i wąskie fugi. Występują przede wszystkim w kolorach od jasnoszarego do czarnego, ale zdarzają się też inne barwy.
Import granitu odbywa się przede wszystkim z takich krajów jak Brazylia, Włochy, Indie, RPA, Chiny i Hiszpania. Działając jako hurtownia granitu,w naszej ofercie można znaleźć sporo egzotycznych kamieni, co w połączeniu z bogatym parkiem maszynowym daje nam mocną pozycję na rynku jako producent wyrobów z granitu.